28
kwi

Skarby Danii

Północna Europa zazwyczaj jest dość niedoceniana przez turystów z większości państw, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie znajdziemy tam zbyt wielu ciekawych atrakcji, natomiast sama dość zimna pogoda powoduje, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Takie podejście jest jednak sporym błędem, gdyż same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak mnóstwo interesujących rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Doskonałym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura ściśle związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o bardzo długiej historii, dzięki czemu sama tylko jego stolica – Kopenhaga – skrywa w sobie całe mnóstwo pięknych zabytków oraz innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest więc świetnym dowodem na to, że północna Europa także jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Ponadto nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – jak najbardziej warto!
źródło: http://www.sportlajf.pl, herbaton.pl, http://ukibicownamalcie.pl, http://www.zoo-safari.net.pl

Inne wpisy:

Comments are closed.