28
kwi

Co można robić ciekawego w długie weekendy?

Długie weekendy to doskonałe rozwiązanie – przecież jeśli umiejętnie podejdziemy do tego, możliwe, że będziemy mieli np. 7 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są zbyt dobre, nie mogą być również być za częste – w dalszym ciągu Polacy są narodem na dorobku, ale bez dwóch zdań wolne każdemu pracującemu się należy. Jednakże wcale nie jest powiedziane, że musimy koniecznie siedzieć w weekend w swoim domu, ogródku albo na działce. To takie schematyczne… Lepszym pomysłem może być wycieczka za granicę. Choćby wycieczka do Rygi, Berlina bądź Wenecji.

Co roku, zwłaszcza wycieczki last minute, są w trakcie długich weekendów sprzedawane szybciej jak świeże bułki. To bardzo dobrze, przecież poznawanie odmiennych państw, ludzi, potraw, etc. jest niezmiernie wciągające, lecz także rozwijające nas. Na wycieczkę można pojechać samodzielnie, ew. z grupą bliskich, lecz również z biurem podróży. Z pewnością ta druga opcja jest tańsza. W końcu jeżeli chcemy spędzić długi weekend w Lizbonie – przykładowo, sam dojazd to spory koszt. Choć to akurat nie reguła. Wydaje się jednak, że obie opcje mają sporo atutów.

Dla osób, które wolałyby jechać autem, a do tego nie mają za dużo czasu oraz pieniędzy, polecić można poznawanie Polski. Przecież chociażby Kazimierz nad Wisłą to miejsce, gdzie można miło spędzić weekend. Interesujące są również zamki, które pokazują historię Polski. Dla tych osób, które nie przepadają za tłumami, definitywnie można odradzić pobyt w Zakopanem. Zakopane to bardzo popularne miasto, ale kiedy jest długi weekend, zimowa stolica Polski jest niemalże oblężona przez turystów – zwłaszcza warszawiaków.
źródło: http://creativehubgroup.pl, http://psiatv.pl, http://www.aofn.pl, http://firmaprzewozowagdansk.pl

Inne wpisy:

Comments are closed.